با این که آب و هوای تایلند به شدت متغیر است و هر سوی آن ساز خودش را می‌زند، اما می‌توان به جرأت گفت که هیچ زمان بدی برای رفتن به این کشور زیبا وجود ندارد و در تمامی فصول، چیزی برای گردشگران در آستین خود پنهان کرده است.
تور تایلند در فصل پاییز

در مهر ماه، بارندگی‌ها کمتر خواهد شد اما همچنان باران می‌بارد و هوا کمی خنک‌تر خواهد شد. هنوز فروشگاه‌ها در این زمان خلوت و حراج هستند. آبان ماه در پوکت جشنواره گیاه خواران نیز برگزار می‌گردد. در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم در این جشنواره 9 روزه شرکت کنید. در ماه آذر سواحل غربی آفتابی شده است و علاقه‌مندان به سواحل آرام به سواحل کرابی و پوکت سفر می‌کنند. در ضمن چون نزدیک فصل زمستان می‌باشد صبح ها و عصر ها هوا خنک خواهد شد.

سفر به این کشور در ماه اکتبر (۱۰ مهر – ۱۰ آبان)

Travel to Thailand in the fall
بارندگی‌ها در اوایل ماه همچنان ادامه دارد و دمای هوا همواره سردتر می‌شود. در هر حال، اگر به دنبال هوایی خنک، رطوبت کمتر و بارندگی کمتر در اواخر ماه هستید، ماه اکتبر، زمان خوبی برای مسافرت به این کشور است.
رویداد‌های این ماه
فستیوال گیاه‌خواران

Travel to Thailand in the fall
این فستیوال ۹ روزه که در شهر «فوکت» برگزار می‌شود، بنا به باور چینی، اعتقاد دارد که اگر ۹ روز گوشت را از تغذیه‌ی خود حذف کنید، برای سلامت جسم و روان مفید است.
سفر به این کشور در ماه نوامبر (۱۱ آبان – ۱۰ آذر)

Travel to Thailand in the fall
آفتاب به سواحل غربی کشور برمی‌گردد و طرفداران ساحل به آن مناطق روانه می‌شوند. اگر در اوایل ماه به این کشور بروید، خبری از سیل جمعیت و گردشگران نمی‌بینید. صبح‌های زود و شب‌های شمال کشور به دلیل نزدیکی زمستان، سردتر می‌شوند.
سفر به این کشور در ماه دسامبر (۱۱ آذر – ۱۱ دی)

Travel to Thailand in the fall
در این ماه از سال، سواحل غربی کشور خودشان را برای جشن کریسمس و گردشگران آماده می‌کنند. اگر قصد سفر در این ماه را داشتید بهتر است از قبل همه‌چیز را رزرو کنید. تایلند در این موقع از سال بهترین هوای خود را دارد و به همین خاطر سیل جمعیت نیز به اینجا سرازیر می‌شوند. پیشنهاد ما به شما این است که اول ماه به این کشور بروید تا پول اضافی برای مخارج کریسمس به هتل نپردازید.

منبع: audleytravel