مراکز خرید بزرگی در سرار جهان وجود دارند که هر یک مجموعه‌ای از قسمت های اداری، تجاری و تفریحی تشکیل شده اند. در این مقاله قصد داریم شما را با 10 مورد از بزرگترین مراکز خرید جهان آشنا کنیم. این مراکز در اماکنی قرار دارند که گاهی انتظارش را ندارید. همراه نیکوسفر باشید

The Dubai Mall

The world's largest shopping centersدبی مال که در واقع بخشی از پروژه‌ی بزرگ ۲۰ میلیارد دلاری برج الخلیفه است، شامل بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه می‌شود.

Isfahan City Center

The world's largest shopping centersمرکز خرید جواهیر در استانبول ترکیه قرار گرفته و بزرگترین مرکز خرید اروپا محسوب می‌شود.

SM City North EDSA

The world's largest shopping centersSM City North EDSA در کِزون سیتی در فیلیپین قرار دارد و بزرگترین مرکز خرید در فیلیپین و سومین مرکز خرید بزرگ در جهان است که با وسعتی حدود ۴۸۳ هزار مترمربع در یک زمین اجاره‌ای بنا شده است.

West Edmonton Mall

The world's largest shopping centersاین مرکز خرید در ادومنتون در کانادا است و بزرگترین مرکز خرید در آمریکای شمالی محسوب می‌شود. حدود ۲۳۰۰۰ نفر در مرکز خرید وست اندموتون مشغول به کار هستند. البته این مسئله زیاد عجیب نیست، چون این مجموعه یک پارک آبی، ۸۰۰ فروشگاه و تعداد زیادی جاذبه تفریحی در داخل ساختمان را شامل می‌شود.

این مرکز خرید در ادومنتون در کانادا است و بزرگترین مرکز خرید در آمریکای شمالی محسوب می‌شود. حدود ۲۳۰۰۰ نفر در مرکز خرید وست اندموتون مشغول به کار هستند. البته این مسئله زیاد عجیب نیست، چون این مجموعه یک پارک آبی، ۸۰۰ فروشگاه و تعداد زیادی جاذبه تفریحی در داخل ساختمان را شامل می‌شود.

High Street Phoenix

The world's largest shopping centersمرکز خرید های استریت فونیکس که در بمبئی در هندوستان قرار دارد، با یک هتل پنج ستاره، یک مرکز چند منظوره و یک برج مسکونی خودنمایی می‌کند.

SM Megamall

The world's largest shopping centersمرکز خرید SM Megamall در واقع دو ساختمان است که با یک پل به هم متصل شده‌اند. این مرکز خرید در مانیلا در فیلیپین قرار دارد و مساحتی حدود ۴۰۰۰۰۰مترمربع را شامل می‌شود.

Centro Comercial Aricanduva

The world's largest shopping centersمرکز خرید آریکاندوا همراه با مرکز خرید Centro Comercial Santafé در سائوپائولو پایتخت برزیل قرار دارد و شعار آن «سائوپائولوی بزرگ» است. این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید امریکای جنوبی است.

Centro Comercial Santafé

The world's largest shopping centersمرکز خرید سانتافه به‌عنوان یکی از بزرگترین فروشگا‌ه‌های آمریکای جنوبی شامل ۴۸۵ فروشگاه، ۱۰ سینما و ۲۶ رستوران است.

Morocco Mall

The world's largest shopping centersمرکز خرید بزرگ مراکش به نام موراکو مال در کازابلانکا در ساحل غربی مراکش قرار گرفته است و حتی این امکان را به بازدیدکنندگان می‌دهد که بتوانند با استفاده از ابزارهای ویژه‌ی غواصی در آکواریوم یکی میلیون لیتری آن غواصی کنند.

King of Prussia Mall

The world's largest shopping centersمرکز خرید کینگ آف پروسیا در پنسیلوانیا قرار دارد و در واقع بزرگترین مرکز خرید آمریکا است و مساحتی حدود ۳۰۰۰۰۰ مترمربع دارد.

منبع: LIST25