بدروم را می توان یکی از زیباترین شهرهای ترکیه و ساحل دریای اژه دانست. بدروم یکی از مقاصد گردشگری لوکس ایرانیان به شمار می رود. در اکثر شهرهای ترکیه می توان بهترین لوازم آرایشی و پوشاک را تهیه کرد. ولی اکثر مسافران به دنبال سوغاتی بومی آن شهر هستند. در این مقاله قصد داریم شمارا با سوغاتی های شهر بدروم بیشتر آشنا کنیم. همراه نیکوسفر باشید.

نظر قربانی

Souvenir Bodrumنظر قربانی فراوان ترین سوغاتی کشور ترکیه است که اشکال مختلف آن در اکثر فروشگاه های آن یافت می شود. همان طور که میدانید نظر قربانی معمولا به رنگ آبی و از جنش شیشه تهیه می شود. در گذشته از نظر قربانی برای دور کردن چشم زخم استفاده می کردند. اما امروزه از آن بیشتر به عنوان وسیله تزئینی استفاده می شود. نظر قربانی را می توان در مدل ها مختلف مانند آویز تزئینی، گردنبند، دستند و انوع دیگه خریداری کرد.

راحت الحلقوم

Souvenir Bodrumراحت الحلقوم یکی از رایج ترین شیرینی های ترکیه محسوب می شود که انواع آن می توان در فروشگاه های این کشور خریداری نمود. این شیرینی خوشمزه از تنوع بالایی برخوردار است. برای تهیه راحت الحلقوم از نشاسته، آب، گلاب و انواع مغز استفاده می شود. از مزایای راحت الحقوم این است که از ماندگاری بالایی برخوردار است.

فرش و گلیم

Souvenir Bodrumفرشو گلیم یکی از صنایع مطرح ترکیه به شمار می رود که معمولا مورد توجه اکثر گردشگران قرار می گیرد. فرش و گلیم به دلیل دست بافت بودن آن معمولا گران تمام می شود. دقت داشته باشید تشخیص و فرش و گلیم کار هرکسی نیست و اگر تجربه کافی نداشته باشید ممکن است سرتان را کلاه بگذارند. شما می توانید این کالای نفیس را برای عزیزان خود به سوغات ببرید.

زیورالات

Souvenir Bodrumبازاچه های بدروم مملوء از مغازهای زیورالات فروشی است. از آنجایی که برای تهیه آن از مواد مختلفی استفاده می شود می توانید زیورالات در قیمت های مختلفی خریداری کنید. به طوری که می توانید با کمترین بودجه شیک ترین و زیبا ترین زیورالات را خریداری کنید.

ادویه و سبزیجات معطر

Souvenir Bodrumاز محصولاتی که در بازارچه های ترکیه به وفور یافت می شود انواع ادویه جات و سبزی معطر است. بهترین و مرغوب ترین ادویه جات را می توانید در فروشگاه ها و بازارچه های ترکیه تهیه و خریداری نمایید. در کنار ادویه جات می توانید دمنوش ها و داروهای گیاهی خریداری و برای عزیزان خود سوغات ببرید.

امروز شمارا با پنج مورد از اصلی ترین سوغانی های شهر بدروم – ترکیه آشنا کردیم. همچنین شما می توانید برای رزرو تو مشاهده تورهای بدروم به صفحه تورهای بدروم مراجعه نمایید.

منبع: directtraveller