شهر ازمیر بعد از شهرهای آنکار و استانبول بزرگترین شهر ترکیه محسوب می شود. ازمیر یکی از مناطق توریستی و دیدنی ترکیه به شمار می رود که سالانه گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با 5 حقیقت جالب درباره ازمیر آشنا کنیم. همراه نیکوسفر باشید:

1- این شهر براساس جنگجویان افسانه ای، آمازون ها ازمیر نام گذاری شده است.

2- ازمیر جزو مهم ترین شهرهای غرب ترکیه به شمار می رود که در دریای اژه واقع شده است. همچنین ازمیر یکی از بندرهای مهم تجاری منطقه ترکیه شناخته می شود.

3- اگر بخواهیم درباره آب و هوای ازمیر صحبت کنیم باید بگوییم آب و هوای این شهر گرم  و مدیترانه ای است. ولی در روزهای زمستانی سال دمای هوا گاها به زیر صفر هم می رسد. اما در بیشتر روزهای سال ازمیر از هوای مطبوعی برخوردار است. همچنین ازمیر یکی از بهترین مکان های دنیا برای ورزش های آبی می باشد.

4- میدان کوناک، یکی از بزرگ ترین میادین ازمیر به شمار می رود که از نظر تاریخی اهمیت زیادی دارد. امروز این میدان یکی از شلوغ ترین نقاط ازمیر محسوب می شود.

5- یکی از مناطق مهم تاریخی ازمیر ترکیه، شهر تاریخی افس با افسوس است. در بسیاری از منابع تاریخی به این مسئله اشاره شده است که افس شهریست که اصحاب کهف در آن سکونت داشتند.

در این مطلب شما را با پنج حقیقت جالب در مورد ازمیر- ترکیه آشنا کردیم، در روزهای آینده شما را با حقایق جالب بیشتری از این شهر توریستی آشنا می کنیم.