شاید این پرسش برای شما بارها پیش آمده باشد که اصطلاحاتی که آژانس های مسافرتی درباره هتل ها به کار می برند به چه ‏معنایی میباشند؟ تفاوت‎ FB ‎با‎ All ‎و BB با UALL در چیست؟ سعی کردیم در ‏این مقاله به تمامی ابهامات شما پاسخ بدهیم تا با اطلاعات کامل تری نسبت به انتخاب هتل خود اقدام نمایید. با نیکوسفر همراه باشید.

معرفی انواع خدمات هتل
انواع اتاق:

در تمامی هتل‌ها سعی می‌شود تا انواع اتاق‌ها با ظرفیت‌های متفاوت برای راحتی مسافران تعبیه شود. البته اتاق‌ها نیز به انواع مختلف، اتاق ساده، سوئیت و آپارتمان تقسیم می‌شوند که تفاوت آن‌ها در داشتن نشیمن و پذیرایی و تعداد اتاق خواب آن‌ها است.

اتاق یک نفره:

Hotel room types and services

Single Room

این اتاق‌ها همان طور که از اسم آن‌ها پیدا ست اتاق‌هایی را شامل می‌شود که شامل یک تخت است. البته بیشتر این اتاق‌ها دارای امکان اضافه کردن تخت دیگری را با پرداخت مبلغی بیشتر دارند. این اتاق‌ها را با نام Single می‌شناسند.
اتاق دو نفره:

Hotel room types and services

double room

اتاق‌های دو نفره، به دو شکل دو تخت یک نفره یا به اصطلاح Twin یا یا تخت دو نفره یا به اصطلاح Double ارائه می‌شوند. اتاق دو نفره برای زوج‌های جوانی که می‌خواهند به ماه عسل یا سفر دو نفره بروند بهترین انتخاب است. همینطور برای کسانی که می‌خواهند در یک اتاق و با پرداخت مبلغ کمتری با یکدیگر سفر کنند.
اتاق سه نفره و بیشتر:

Hotel room types and services

Triple Room

اتاق‌های سه نفره را با نام Triple می‌شناند و برای بیشتر آن نیز تعداد تخت‌ها را ذکر می‌کنند. نوع تخت‌ها می تواند متفاوت باشد و تخت‌های تک نفره و دو نفره را شامل شود.
انواع برنامه‌های غذایی:
All Inclusive:

Hotel room types and services

all Inclusive

منظور از این عبارت این است که تمامی وعده‌های غذایی صبحانه، نهار و شام و همینطور میان وعده‌ها و نوشیدنی‌های شما رایگان محسوب شده و شما می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید به مقدار نامحدود درخواست کنید. این ویژگی به اختصار All نامیده می‌شود. البته در کنار این ویژگی، UAll هم وجود دارد. درخواست‌های رایگان All شامل تمام خریدها تا ساعت 23 می‌باشد و بعد از آن تا صبح فردا، شما برای دریافت خدمت باید هزینه آن را پرداخت کنید اما در UAll تمامی 24 ساعت روز همه نیاز‌های شما رایگان و مجانی خواهد بود. اگر به گشت و گذار در شهر علاقه ندارید و رستوران‌های خارج از هتل نیز برای شما نامطمئن است می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید.

Full Board:

Hotel room types and services

Full Board

در اقامت‌های فول برد منظور اتاق‌هایی است که با صبحانه، نهار و شام رایگان ارائه می‌شوند. شما می‌توانید با انتخاب این ویژگی در زمان مقرر از سوی هتل در رستوران حاضر شده و غذای مورد علاقه خود را بدون پرداخت هزینه اضافه همراه با نوشیدنی دریافت کنید.

Half Board:

Hotel room types and services

Half Board

در اقامت‌های HF شما می‌توانید از صبحانه‌های رایگان هتل استفاده کنید. در کنار آن، یکی از وعده‌های یگر یعنی یا نهار و یا شام را رایگان در هتل دریافت کنید. انتخاب این ویژگی مناسب کسانی است که برنامه مشخصی برای بیرون رفتن در روز یا شب ندارند و می‌توانند برای یک وعده در هتل و یک وعده نیز در شهر برنامه ریزی کنند. در سفر‌های کاری که ممکن است نیمه روز را در شهر باشید بهتر است این ویژگی را همراه با وعده شام انتخاب کنید.

Bed and Breakfast:

اگر اقامت کوتاهی در هتل دارید و از اتاق هتل فقط برای خوابیدن بهره می‌بردید پس باید گزینه B&B را انتخاب کنید. در این ویژگی تنها وعده صبحانه رایگان بوده و برای دیگر وعده‌ های غذایی می‌توانید وقت خود را در شهر بگذرانید. اتاق‌های دارای این ویژگی ارزان‌تر از دیگر اتاق‌ها بوده و ارائه آن متداول است. اگر برای وعده‌های دیگر خود غذایی سبک و کم هزینه در نظر گرفته اید و نمی‌خواهید بابت وعده‌های غذایی پولی پرداخت کنید می‌‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

Self Catering:

گزینه سلف کترینگ همراه با اتاق‌هایی است که در آن‌ها تجهیزات پخت و پز و سرو غذا موجود می‌باشد و می‌توانید خود برای وعده‌های خود تصمیم گرفته و آن‌ها را درست کنید. شما می‌توانید با انتخاب این گزینه، از شهر وسایل خوراکی بخرید و آن‌ها را در هر زمان که خواستید در اتاق خود درست کنید. این گزینه مناسب کسانی است که می‌خواهند کمترین پول را خرج کنند یا آن که از خوردن غذاهای رستورانی خیلی مطمئن نیستند.

Self Service:

اتاق‌های شامل این گزینه، در وعده‌های صبحانه، نهار و شام دارای محدودیت غذایی نیستند و هر غذایی را می‌توانید سفارش دهید. تفاوت این قابلیت با قابلیت‌های فول برد این است که در اقامت‌های فول برد شما هر بار از یک نوع غذا می‌توانید درخواست دهید اما در اقامت‌های سلف سرویس، دست شما برای انتخاب تعداد زیادی از غذاها باز است و هر چه خواستید می‌توانید از میز سرویس بردارید.

دانستن گزینه‌ها و اصطلاحات مربوط به هتل‌ها به شما کمک می کند تا سفر مقرون به صرفه‌تر و بهتری را داشته باشید و هم تراز با نیاز خود اتاق تهیه کنید. اگر اهل بیرون رفتن و گشت زدن نیستید اتاق های فول برد و اگر اهل در اتاق ماندن نیستید و می‌خواهید در شهر ماجراجویی کنید برای شما بهترین گزینه B&B است.