اگر از علاقه‌مندان به خرید هستید، مطمئنا در بزرگ‌ترین مراکز خرید دنیا حسابی هیجان‌زده خواهید شد؛ بنابراین، چمدان خود را ببندید و آماده سفر به این شهرها و خریدکردن شوید.
مراکز خرید یا همان مال‌ها، محوطه‌های خریددرمانی هستند؛ درست همان چیزی که وقتی کمی اوضاع زندگی به هم می‌ریزد، همه ما به آن احتیاج داریم.

با وجود فرازوفرودها و مشکلاتی که مردم هر روز با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ اما در این مقاله از نیکوسفر دعوت می‌کنیم تا با ما همراه شوید و گشتی در بزرگ‌ترین مال‌های سراسر جهان بزنید.
جواهر مال (Cehavir Mall)؛ بزرگ‌ترین مرکز خرید استانبول

Cehavir Mall
جواهر مال واقع در استانبول، تماشایی‌ترین شهر ترکیه، به‌صورت متحیرکننده‌ای در فضایی بسیار وسیع بنا شده است. این مال که بزرگ‌ترین مرکز خرید شهر استانبول به شمار می‌آید، زمانی بزرگ‌ترین مال اروپا بود.

در جواهر مال، ۶ طبقه به‌صورت اختصاصی در اختیار خرده‌فروشان و فروشگاه‌ها قرار دارد و در دیگر طبقات، بهترین رستوران‌های ترکیه فعالیت می‌کنند و همچنین امکانات تفریحی لذت‌بخش، گردشگران را متحیر خواهد کرد. این مال که در زبان ترکی، به آن شیشلی کولتور و تجارت مرکزی (مرکز تجارت و فرهنگ شیشلی) می‌گویند، در سال ۲۰۰۵، درهای خود را به روی مردم باز کرد.
سنترال ورلد (Central World)، تایلند


سنترال ورلد واقع در بانکوک تایلند، در فهرست مراکز خرید متوسط نمی‌گنجد. هم‌اکنون این مال که تحت مالکیت بزرگ‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه املاک خرده‌فروشان تایلند یعنی سنترال پاتانا (Central Pattana) قرار دارد، پس از سه سال نوسازی، جلوه‌ای زیبا از خود به نمایش گذاشته است. مرکز خرید سیام پاراگون (Siam Paragon) در همسایگی سنترال ورلد، رقیب اصلی آن به شمار می‌آید؛ هرچند که با وجود شهرت زیادش، از آن کوچک‌تر است.
سیام پاراگون؛ سومین مرکز خرید بزرگ تایلند

سیام پاراگون
سیام پاراگون که کوچک‌ترین مال در این فهرست به شمار می‌آید، در بانکوک قرار دارد. این پاساژ که قبلا آن را به‌عنوان رقیب سنترال ورلد مال معرفی کردیم، سومین مرکز خرید بزرگ تایلند است. سیام پاراگون پس از افتتاح در سال ۲۰۰۵، به غیر از فراهم‌کردن فضای مناسب و فوق‌العاده برای خرید، برخی از بهترین رستوران‌های بانکوک را نیز در خود جای داده است. آکواریوم جهان زیر آب (The Sea Life Ocean World)، یکی از مهم‌ترین و برترین جاذبه‌های گردشگری این مال به حساب می‌آید.
دبی مال؛ بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان


در اینجا می‌خواهیم از بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان صحبت کنیم و آن جایی نیست، جز دبی مال. با وجود اینکه افتتاح این پاساژ دو بار به تعویق افتاد، اما بالاخره با بیش ۶۳۵ مغازه‌ آماده‌ی تجارت، در ۸ می ۲۰۰۹ به روی عموم باز شد. دبی مال، مکانی است که در سفر به این شهر اماراتی، باید از آن بازدید کنید؛ اما مواظب باشید که گم نشوید.

منبع: triphobo