بدون شک دبی یکی از مقاصد مورد توجه گردشگران است. دبی شبیه به هیچ جای دیگر نیست. شهری که سرعت پیشرفتش از هر شهر دیگر جهان بیشتر است. شهری که در سال 40 سال تبدیل به با شکوه‌ترین مقصد گردشگری جهان بدل شده است. دیدنی های دبی فراتر از حد تصور است و روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود.

دراین مقاله قصد داریم با 10 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری دبی آشنا شویم.

۱. مدینه جمیرا

Dubai Tourism Attractions
تفرجگاه حیرت‌انگیز مدینه جمیرا در دبی، مکانی است دیدنی متشکل از مجموعه‌ای از هتل‌های مجلل و امکانات تفریحی. طراحی و ساخت این شهر، برگرفته از شهرهای سنتی مناطق عرب‌نشین بوده است.
۲. دیرا سوکس

Dubai Tourism Attractions
در قلب دبی قدیمی و در منطقه دیره، بازارهای بسیاری وجود دارد. بازارهایی که از مغازه‌های پر زرق و برق جواهرفروشی تا کوچه‌هایی که پر از عطر ادویه‌‌های معطر عربی‌ در آن‌ها پیدا می‌شود.
۳. موزه دبی

Dubai Tourism Attractions
یکی از بهترین و دیدنی‌ترین مکان‌ها برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ گذشته دبی «موزه دبی» است.
۴. تور سافاری

Dubai Tourism Attractions
هیجان را در صحرای دبی تجربه کنید؛ اسکی روی ماسه و سوار شدن بر موتور چهارچرخ و در آخر آماده شدن برای مراسم شام ـ تجربه‌ای به یادماندنی.
۵. داو ورفیج (Dhow wharfage)

Dubai Tourism Attractions
در اینجا صدها داو (کشتی یک دکلی عربی) لب آب لنگر زده‌اند و یکی از زیباترین و رویایی‌ترین مناظر دبی را خلق کرده‌اند.
۶. غذاهای عربی

Dubai Tourism Attractions
غذاهای لذیذ عربی، از انواع کباب تا پلوهای وسوسه‌انگیز عربی را بچشید. حیف است که با غذاهای بومی منطقه آشنا نشوید. تنوع غذاها و طعم‌های اینجا هر سلیقه‌ای را راضی نگه می‌دارد.
۷. مسجد شیخ زاید

Dubai Tourism Attractions
مسجد شیخ زاید یکی از بزرگ‌ترین مسجدهای سراسر دنیا با حیاطی وسیع، گنبد و مناره‌های بزرگ و نمازخانه‌ای مجلل در داخل بنا است و در واقع باشکوه‌ترین جاذبه‌ی دبی به حساب می‌آید.
۸. برج خلیفه

Dubai Tourism Attractions
بلندترین ساختمان دنیا هم‌چون یک راکت فضایی عظیم‌الجثه برفراز مرکز شهر دبی سربرآورده است.
۹. واحه‌ی العین

Dubai Tourism Attractions
این واحه که در واقع یک باغ مطالعات گیاه‌شناسی است، یکی از چندین واحه‌ی شهر است که در مرکز آن قرار گرفته است. بیش از ۱۰۰ گونه خرما و در مجموع ۱۴۷۰۰۰ درخت خرما در این واحه سرسبز وجود دارد. اگر مایلید کمی از شلوغی شهر فاصله بگیرید حتما سری به واحه‌ی العین بزنید.
۱۰. جاده شیخ زید

Dubai Tourism Attractions
شیخ زید آینده‌گرایانه‌ترین جاده دبی است که سراسر با آسمان‌خراش‌های عظیم احاطه شده است. آسمان‌خراش‌هایی که بعضی بدون‌شک یک اثر هنری‌ و بعضی کاملا غیرمعمول و ناآشنایند.

منبع: roughguides