کشور ترکیه همیشه از مقاصد محبوب گردشگری در کشور ماست و در تمام فصل‌های سال جاذبه‌هایی بسیار دیدنی برای میزبانی از شما دارد. اما در بین تمام شهرهای ترکیه، استانبول جذابیت بیشتری دارد و همیشه بازار سفر به این شهر نسبت به شهرهای دیگر ترکیه داغتر است!.
برای بررسی هزینه های سفر به استانبول با ما همراه باشید.
هر وعده غذا در استانبول چقدر هزینه دارد؟
مانند هر کشور دیگری، ترکیه نیز غذاهای بسیار خوشمزه و معروفی دارد. خوشبختانه هزینه خورد و خوراک در استانبول خیلی زیاد نیست. برای مثال اگر بخواهید یک صبحانه خوب و البته اقتصادی نوش جان کنید، هزینه‌ای در حدود 1.5 دلار باید بپردازید و از خوراکی‌های خوشمزه مخصوص صبحانه در ترکیه لذت ببرید.

هزینه های سفر به استانبولدر رستوران‌های معمولی شهر نیز برای هر وعده نهار بین 2.3 دلار تا 4 دلار هزینه دارید و هر وعده شام هم از 3.20 دلار تا 6 دلار برایتان آب می‌خورد. پس زیاد نگران هزینه خورد و خوراک نباشید. تازه اگر بخواهید یک وعده غذای کامل با تمام مخلفات و دسر و پیش غذا نوش جان کنید نهایتا 17 دلار باید بپردازید. البته گزینه‌های اقتصادی‌تری هم برای معرفی داریم؛ غذاهای خیابانی! استریت فودها همیشه ارزان‌ترین قیمت ممکن در هر وعده غذایی را دارند.
هزینه حمل و نقل در شهر و دیدار از جاذبه های توریستی استانبول
وقتی به استانبول می‌رسید از خود فرودگاه تا مرکز شهر، کرایه تاکسی شما 12.7 دلار است. البته اگر از اتوبوس‌های سریع‌السیر که مانند بی آر تی‌های خودمان است، استفاده کنید هزینه تا به 2.34 دلار می‌رسد. همچنین کرایه تاکسی در داخل شهر به ازای هر 3 کیلومتر 1.7 تا 3.19 دلار است. کرایه مترو 85 سنت، کرایه تراموا 85 سنت و کرایه ون‌‌ها نیز از 43 سنت تا 1.7 دلار متغیر است.

هزینه های سفر به استانبول
برای بازدید از مکان‌های تاریخی و توریستی هم هزینه زیادی پیش روی شما نیست و مثلا در بازدید از ایاصوفیه که معروف‌ترین جاذبه استانبول است، باید 8.55 دلار بپردازید. گران‌ترین مقدار برای هزینه بازدید از اماکن تاریخی ترکیه تا 5.18 دلار است و ارزان‌ترین آن‌ها نیز که بازدید از آب انبار باسیلیکا باشد، هزینه‌ای 2.18 دلاری دارد. همچنین می‌توانید با خرید استانبول کارت در هزینه‌‌های بازدید از جاذبه‌ها تا میزان قابل توجهی صرفه‌جویی کنید.
منبع: گجت نیوز