کانادا یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط اجتماعی و اقتصادی در زمره مقصدهای گردشگران و البته مهاجران قرار دارد. با توجه به میزان بالای تقاضا برای سفر به این کشور، مقررات بسیار محکمی از سوی دولت این کشور برای ورود شهروندان خارجی به این کشور وضع شده است؛ ولی در صورت آشنایی با شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز می‌توان ویزای این کشور را نیز دریافت کرد.

نکته قابل توجه اینکه در حال حاضر، به علت تعطیلی سفارت کانادا در ایران، کلیه فعالیت‌های این سفارت به حالت تعلیق درآمده و شهروندان ایرانی برای دریافت ویزا می‌توانند از طریق نمایندگان قانونی یا شخصا به سفارت کانادا در کشورهای همسایه مانند سفارت کانادا واقع در آنکارا، پایتخت ترکیه، مراجعه و مراحل قانونی دریافت ویزا را طی کنند.
انواع ویزای کانادا
ویزای توریستی برای افرادی صادر می‌شود که تابعیت کانادا را ندارند و قصد دارند تا به صورت قانونی از این کشور بازدید کنند. نکته قابل توجه اینکه سالانه در حدود ۳۵ میلیون نفر به عنوان توریست و با ویزاهای غیر اقامتی به این کشور سفر می‌کنند. حداکثر مدت اقامت با ویزای توریستی کانادا ۶ ماه است و به دو صورت سینگل (Single) یا مولتی (Multiple/با اعتبار پنج ساله) صادر می‌شود.
ویزای تحصیلی برای افرادی صادر می‌شود که به قصد ادامه تحصیل در مدارس، دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی کانادا قصد اقامت در این کشور را دارند. ویزای تحصیلی کانادا یه صورت ویزای دانش‌آموزی، دانشجوئی، فرصت مطالعاتی و ویزای همراه تحصیلی (والدین، همسر و فرزندان دانشجو) صادر می‌شود.
ویزای اقامت این ویزا به دو صورت ویزای موقت یا اقامت دائم صادر می‌شود.
ویزای کار ساله بیش از ۱۵۰ هزار کارمند و کارگر خارجی با استفاده از ویزای کار وارد کانادا می‌شوند.
ویزای ترانزیت برای افرادی صادر می‌شود که فقط برای عبور از خاک کانادا وارد این کشور می‌شوند و قصد اقامت در خاک کانادا را ندارند. همچنین، افرادی که مدت اقامت آن‌‌ها در کانادا کمتر از ۴۸ ساعت است، باید ویزای ترانزیت دریافت کنند.

در ادامه با کلیک برروی لینک زیر می توانید مدارک مورد نیاز جهت اخد ویزای تضمینی کانادا را مشاهده فرمایید.

تکمیل فُرم فارسی درخواست ویزا DS-160
تکمیل فُرم مربوط به اطلاعات خانوادگی متقاضی اخذ ویزای کانادا
اسکن صفحه اول پاسپورت و یا گذرنامه‌ای که حداقل یک‌سال اعتبار داشته‌باشد به همراه رونوشت (کپی) از تمامی صفحاتی که دارای مُهر ویزا و یا روادید می‌باشند.
ترجمه اصل شناسنامه متقاضی
دو قطعه عکس ۵*۷ که به تازگی گرفته‌شده باشند. عکس می‌بایست رنگی و پشت‌نویسی‌شده باشد و دارای مُهر، تاریخ، شماره و آدرس عکاسی باشد.
پرینت (چاپ) گردش ۴ ماهه از حساب بانکی متقاضی اخذ ویزای کانادا
نامه استطاعت مالی
ترجمه سند ملکی که به نام متقاضی اخذ ویزای کانادا می‌باشد.
ترجمه آخرین مدرک شغلی متقاضی که برای کارمندان شرکت‌های خصوصی شامل گواهی اشتغال به‌کار، گواهی تأییدیه بیمه، فیش حقوقی، کارت پرسنلی، روزنامه رسمی شرکت و برای کارفرمایان بخش خصوصی شامل برگه پرداخت مالیاتی و روزنامه رسمی تأسیس شرکت می‌باشد.
برای کارمندان دولتی هم شامل حکم کارگزینی، کارت پرسنلی، گواهی اشتغال به‌کار و فیش حقوقی سه ماهه اخیر می‌باشد.
و در نهایت برای بازنشستگان شامل حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی و فیش حقوقی سه ماه اخیر می‌باشد.
ارائه دعوت‌نامه رسمی به‌نام متقاضی اخذ ویزای کانادا در صورت وجود
ترجمه سند ازدواج و یا طلاف که به‌نام متقاضی اخذ ویزای کانادا باشد.
ارائه رزرو واچر هتل و بلیط هواپیما (Voucher)

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 66532674/66532687 (021) و یا باشماره همراه 7109283 (0912)تماس حاصل فرمایید.

منبع: visitorstocanada