خیابان واکینگ استریت پاتایا بزرگترین و شلوغ ترین جا برای رفتن به پارتی های شبانه در کل تایلند است. تنها چند جای تاپ در بانکوک وجود دارد که به لحاظ تنوع و شلوغی قابل رقابت با خیابان واکینگ استریت پاتایا هستند. خیابان واکینگ استریت پاتایا معروف ترین مکان در شهر پاتایا می باشد که شهرت جهانی دارد و سالانه افراد زیادی یا از آن بازدید می کنند و یا در مورد آن سرچ می کنند. با ما همراه باشید تا این خیابان معروف را برایتان معرفی نماییم.


خیابان واکینگ استریت یک خیابان یک کیلومتری است که ابتدای آن از جاده ساحلی شروع می شود و در بالی هایی پلازا خاتمه پیدا می کند. در خیابان واکینگ استریت پاتایا تقریبا تمام ساختمان های دو طرف خیابان را کافه ها و کلوب های شبانه و رستوران تشکیل داده اند. هر کدام از خیابان های فرعی واکینگ استریت -که از یکطرف 14 تا و از طرف دیگر 16 هستند و تعدادی خیابان با اسامی خاص هم بین آنها وجود دارد- اکثرا شبیه هم هستند. نکته قابل توجه درباره خیابان واکینگ استریت این است که در اینجا چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد و به قدری تفریحات این خیابان گسترده است که می توانید کل هفته را هر شب در یک جای جدید سپری کنید.
خیابان واکینگ استریت پاتایا کجاست؟

About Wacing Street Street
خیابان واکینگ استریت در واقع بخشی از جاده ساحلی پاتایا است. اگر مسیر اصلی آسفالته را به سمت چپ بپیچید به جاده جنوبی پاتایا (پاتایا تایی) می رسید که در اینجا وسایل نقلیه می توانند وارد محوطه آجر فرش شده واکینگ استریت در ساعت های بین 2:00 تا 18:00 شوند. در انتهای جاده ی یک طرفه به اسکله بالی هایی و نماد معروف شهر پاتایا می رسید. جاده سومی که در انتهای جنوبی پاتایا قرار دارد شما را به شهر بر می گرداند.

About Wacing Street Street
در هیچ جای پاتایا به اندازه خیابان واکینگ استریت تفریحات شبانه وجود ندارد. اکثر حاشیهٔ این خیابان را کاباره‌ها دیسکوها و فاحشه خانه ها تشکیل می‌دهد که به همین سبب مورد توجه بسیاری از توریست‌ها قرار گرفته‌است. از دیگر جذابیت‌های این خیابان، وجود همه نوع رستورانی است به عنوان مثال شما وقتی که وارد این خیابان می شوید هوس هرچیزی که کرده باشید گیر میارید!

About Wacing Street Streetاکثر کوچه های فرعی واکینگ استریت که به جاده دوم پاتایا منتهی می شوند نیز به کلوب های شبانه و کسب و کار مربوط به آن اختصاص دارند. خیابان واکینگ استریت روی انواع مختلفی از بار و کلوب متمرکز است؛ بنابراین می توانید کلوب مورد نظرتان را براحتی پیدا کنید. واکینگ استریت از انتهای جاده ساحلی شروع می شود و در ابتدای آن اکثرا رستوران قرار گرفته است و بعد از آن به go-go بار و beer بار می رسید. در نیمه های خیابان به درخت معروف واکینگ استریت می رسید که تنها درخت این خیابان است. در اطراف این درخت اکثرا کلوپ ها و بارهای ladyboy را می بینید. اگر واکینگ استریت را ادامه دهید به اسکله بالی هایی می رسید. در واکینگ استریت تعدادی مزون و جواهر فروشی و همینطور هتل ها و مهمانخانه هایی وجود دارند که بهترین آنها سیام بی شور ریزورت اند اسپاست.این خیابان به هیچ عنوان جنبه فروش پوشاک و بقیه کالاها را ندارد به‌طور کلی این خیابان فقط فقط برای خوش گذرانی و صرف اوقات فراغت ساخته شده! جالب تر از این این است که این خیابان، مشهورترین خیابان در جهان است که از همه جای دنیا توریست هارا به سمت خود جذب می‌کند، تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها در واکینگ استریت از ساعت ۶ غروب ممنوع است. همچنین این خیابان توسط «پلیس توریست» محافظت می‌شود.

منبع: ویکی‌پدیا