شهر آنتالیا جز پر مخاطب ترین شهرهای ترکیه از نظر گردشگر است. به دلیل برخوردار بودن این شهر از آب و هوای مدیترانه ای سالانه گردشگران زیادی به صورت هوایی از طریق فرودگاه آنتالیا عازم این شهر می شودند.

در این مقاله قصد داریم در مورد فرودگاه آنتالیا با جزئیات صحبت کنیم، همراه نیکوسفر باشید.

فرودگاه آنتالیا با قرار گرفتن در رتبه سوم جهان پر ترددترین فرودگاه ترکیه در سال 2015 بوده است. فرودگاه آنتالیا با جابجایی بیش از 8 میلیون مسافر پانزدهمین فرودگاه پر تردد اروپا به شمار می رود. فرودگاه آنتالیا شامل سه پایانه 1 و 2 و ترمینال پروازهای داخلی می باشد. در ماه نوامبر سال 2015 بود که پایانه شماره 1 جهت بازسازی و عملیات تعمیر بسته شد و تا پایان عملیات از پایانه شماره 2 و ترمینال پروازهای داخلی جهت جابجایی مسافران استفاده می شود. فرودگاه آنتالیا جهت رفاه حال مسافران از رستوران های متنوع و مجموعه فروشگاها بهرمند می باشد.

About Antalya Airportموقعیت جغرافیایی فرودگاه آنتالیا و راه های دسترسی به آن

فرودگاه بین المللی آنتالیا در 13 کیلومتری شمال شرقی مرکز آنتالیا واقع است. برای دسترسی به این فرودگاه می توانید از اتوبوس های شماره 600 که هر 30 دقیقه از محل پایانه اتوبوسرانی آنتالیا به سمت فرودگاه حرکت می کند استفاده کنید.

About Antalya Airportخطوط هوایی

About Antalya Airportاز آنجایی که آمار مسافران ایرانی به آنتالیا زیاد است خطوط هوایی تهران – آنتالیا را به صورت مستقیم برای انتقال گردشگران ایرانی به آنتالیا تدارک داده شده است.

پروازهای مسافری عادی

کرندون ایرلاینز: تبریز، تهران (فرودگاه امام خمینی)

هواپیمایی معراج: پروازهای فصلی تهران (فرودگاه امام)

پروازهای چارتر

انور ایر: تبریز (فرودگاه بین المللی تبریز)

تیلویند: تبریز (فرودگاه بین المللی تبریز) ، تهران (فرودگاه امام خمینی)

منبع: ویکی‌پدیا